Aktualności

15.04.2016 10:41

Inteligentne specjalizacje – co dalej?

W Gdańsku, 21 kwietnia 2016 r. odbędzie się konferencja „Inteligentne specjalizacje – co dalej?". Spotkanie będzie poświęcone dyskusji o tym, jak skutecznie wykorzystywać środki unijne na badania i rozwój, zwłaszcza w działalności przedsiębiorstw. Odbędzie się również uroczysta inauguracja funkcjonowania rad Inteligentnych Specjalizacji Pomorza.

Gościem konferencji będzie między innymi Jerzy Kwieciński, sekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju, które odpowiada za realizację polityki krajowych inteligentnych specjalizacji oraz wdrożenie tzw. Planu na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju.

W praktyczne możliwości i warunki korzystania ze środków unijnych na prowadzenie prac badawczo-rozwojowych w przedsiębiorstwach wprowadzi Łukasz Jasek, dyrektor Działu Programowania i Projektów Systemowych NCBR. Do podzielenia się swoimi doświadczeniami zaproszono także przedstawicieli pomorskich przedsiębiorstw prowadzących działalność B+R, finansowaną zarówno ze środków własnych, jak i funduszy unijnych. W trakcie konferencji odbędzie się także debata z udziałem przedstawicieli różnych polskich i europejskich regionów o tym, jak skutecznie wdrażać politykę inteligentnych specjalizacji, a w szczególności stymulować przedsiębiorstwa do poszukiwania nowych, atrakcyjnych nisz rynkowych poprzez realizację projektów B+R i nawiązywanie współpracy z sektorem nauki.

⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔⇔

Konferencja „Inteligentne specjalizacje
– co dalej?

21 kwietnia 2016 r., czwartek, godz. 10.00-17.00
Gdańskie Centrum Muzyczno-Kongresowe, Sala Jazzowa
Polska Filharmonia Bałtycka

Gdańsk, ul. Ołowianka 1
 

Konferencja organizowana jest przez Instytut Badań nad Gospodarką Rynkową we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Pomorskiego oraz Fundacją Konrada Adenauera. Obowiązuje rejestracja na stronie https://rejestracja.ibngr.pl/konferencje/. Osobą kontaktową z ramienia IBnGR jest Martyna Kostyra, tel. 58 524 49 53, e-mail: martyna.kostyra@ibngr.pl

Zobacz: Inteligentne Specjalizacje Pomorza 

 

Fot. ©Depositphotos/kentoh

Opr. BMG


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter