Aktualności

29.04.2016 15:15

Wielkie święto funduszy europejskich

Festyny, koncerty, seanse filmowe, zawody, wystawy i gry miejskie, konkursy i zabawy dla całych rodzin – mnóstwo atrakcyjnych wydarzeń znalazło się w programie tegorocznych Dni Otwartych Funduszy Europejskich, które odbywać się będą od 12 do 15 maja 2016 r. w całym województwie. Do udziału zaprasza Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego.

Dni Otwarte Funduszy Europejskich to ogólnopolska impreza promująca efekty unijnych projektów. Organizowana przez Ministerstwo Rozwoju akcja pozwala pokazać szerszemu gronu w ciekawej formie to, co udało się zrealizować dzięki wspólnotowemu wsparciu.  Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego jest współorganizatorem i koordynatorem kampanii w naszym regionie.

A jak to będzie wyglądało? Beneficjenci funduszy europejskich od 12 do 15 maja otworzą drzwi swoich projektów przed mieszkańcami. Dzięki temu każdy będzie mógł pojechać, zobaczyć, a przede wszystkim poznać sposób realizacji i efekty konkretnego unijnego projektu. Żeby połączyć przyjemne z pożytecznym, prezentacjom dokonań towarzyszyć będą m.in. festyny, koncerty, seanse filmowe, zawody sportowe, wystawy, konkursy i zabawy dla dzieci, gry miejskie oraz spektakle teatralne.

Bowiem Dni Otwarte to czas wypełniony imprezami, wydarzeniami kulturalnymi, sportowymi i rekreacyjnymi, a jednocześnie okazja do pogłębienia wiedzy o tym, jak bardzo zmieniły się dzielnica, miasto, gmina, powiat, region, a także cały kraj dzięki środkom pochodzącym z funduszy europejskich. Warto skorzystać, zapraszamy!

 

Dni Otwartych Funduszy Europejskich - banner

 

Informacje o tym, co będzie się działo w województwie pomorskim i w całym kraju znaleźć można na stronie
Dni Otwartych Funduszy Europejskich.

 

Kampania współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskich Funduszy Strukturalnych i Inwestycyjnych.

 

Fot. Lokomotywa w Muzeum Kolejnictwa w Kościerzynie
Źródło: strona Dni Otwartych Funduszy Europejskich


Oprac. AK


Newsletter - biuletyn unijny 2017 UMWP

Zapisz się na newsletter