Kompleksowa termomodernizacja Akwarium Gdyńskiego

Siedziba Akwarium Gdyńskiego to budynek nietypowy - kiedy budowano go na początku XX wieku, nie myślano jeszcze o tym, że będzie to kiedyś dom dla prawie 2 tysięcy zwierząt. Prowadzenie ogrodu zoologicznego w tak wyjątkowej lokalizacji wymaga stałego dostosowywania go do potrzeb zarówno jego mieszkańców, jak i ponad 300 tysięcy osób, które rokrocznie przekraczają jego progi. Od początku lipca 2013 roku komfort zwiedzania ekspozycji znacznie wzrósł w związku z uruchomieniem w budynku klimatyzacji.

Kolejnym etapem prac nad udogodnieniem życia zarówno ludzi i zwierząt jest realizacja projektu "Kompleksowa termomodernizacja Akwarium Gdyńskiego", który znalazł dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2007-2013. Efekt działania systemów wentylacyjnych i klimatyzacyjnych jest odczuwalny szczególnie w upalne dni. Ze względu na specyfikę naszej działalności wykonawcy nie mieli łatwego zadania - realizacja projektu nie mogła wpływać na pracę Akwarium. Z tego względu większość prac budowlanych musiała być prowadzona w godzinach nocnych oraz po godzinach udostępnienia Akwarium dla zwiedzających. Szczególne emocje towarzyszyły pracom wykonywanym w obrębie zbiorników z anakondami i piraniami.

Wartość projektu finansowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego wynosi 3,2 mln zł. Więcej informacji na: www.akwarium.gdynia.pl

Akwarium Gdyńskie MIR-PIB

Al. Jana Pawła II1

Gdynia

Dane projektu

Tytuł projektu
Kompleksowa termomodernizacja Akwarium Gdyńskiego
nazwa-beneficjenta
Morski Instytut Rybacki w Gdyni
wartosc-projektu
3,2 mln zł

Mapa

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.