Centrum Hewelianum. Budowa kompleksu edukacyjno-rekreacyjnego w Gdańsku

Projekt: Centrum Hewelianum. Budowa kompleksu edukacyjno-rekreacyjnego w Gdańsku

Pomysł utworzenia Centrum Hewelianum narodził się w 1997 roku i od razu zyskał wielu zwolenników, przede wszystkim wśród elit naukowych Trójmiasta. To projekt utworzenia centrum łączącego odpoczynek i zabawę z edukacją, przyszłość związaną z rozwojem nauki oraz edukacją młodego pokolenia z przeszłością przestrzeni, w której przedsięwzięcie jest realizowane – w centrum Gdańska, na górze Gradowej, na terenach fortyfikacji miejskich z XIX w.
Centrum Hewelianum zajmuje się popularyzacją nauki organizując interaktywne i multimedialne wystawy w nowoczesny sposób pokazujące jej ciekawe oblicza. Podstawowym celem projektu jest włączenie obszaru pofortecznego w aktywną „tkankę miejską", kształtującą naukową świadomość gdańszczan i odwiedzających miasto turystów.
W ramach realizowanych projektów, których łączna wartość ponad 18,5 mln zł nastąpiła rewaloryzacja pięciu obiektów zabytkowej fortyfikacji oraz przystosowanie ich do pełnienia funkcji edukacyjnych, kulturalnych, rekreacyjnych i turystycznych. Więcej informacji na: www.hewelianum.pl

Centrum Hewelianum

ul. Gradowa 6

Gdańsk

 

Dane projektu

Tytuł projektu
Centrum Hewelianum. Budowa kompleksu edukacyjno-rekreacyjnego w Gdańsku
nazwa-beneficjenta
Miasto Gdańsk
wartosc-projektu
18,5 mln zł

Mapa

Średnia (0 Głosy)


Brak komentarzy. Bądź pierwszy.